وبلاگ

سنگ ماه تولد شهریور همچون سایر سنگ های ماه تولد، نمایانگر ارتباط میان ماه تولد شما و جواهرات می‏باشد. برمبنای عقاید پیشینیان هر ماه، سنگ تولد خاص خود را دارد و خاصیت هر سنگ با سنگ های دیگر متفاوت است.

در جهان غرب پیوند سنگ های قدیمی با ماههای سال توسط تیتوس فلویوس ژوزف که یک مورخ رومی-یهودی بیت المقدس در قرن اول میلادی بود متولد شد.

سنگ هایی که امروزه به ماههای مختلف نسبت می دهیم عمدتاً برگرفته از سنت لهستانی است. تا سال 1912 انجمن ملی جواهرسازان آمریکا برای استانداردسازی لیستی از سنگ های تولد تشکیل جلسه داد.

این لیست در سال 1952 توسط شورای صنعت طلا و جواهر آمریکا بروز شد. در بریتانیا نیز انجمن ملی طلافروشان در سال 1937 لیست استاندارد شده سنگ های تولد را که شباهت زیادی با لیست آمریکایی داشت تهیه کرد.

سنگ های ماه تولد بر اساس ویژگیهای شخصیتی افراد در ماه تولد مربوطه توصیه شده است. بر همین اساس گفته می شود که متولدین ماه شهریور بسیار باهوش بوده و می توانند کارهای خود را با علاقه و بدون شکایت انجام دهند.

این افراد در توجهات خود به جزئیات بسیار کوچک اهمیت می دهند و به دلیل محبت و ابراز علاقه آنها به اطرافیان، جزو با معرفت ترین افراد تلقی می شوند.

رفتار متولدین شهریور نشان می دهد که آنها موفقیت را بیشتر متکی به سعی و تلاش خود می دانند تا شانس و اتفاق. بنابراین عدم درک متولدین شهریور از سوی سایر افراد به دلیل پایبندی متولدین شهریور به مسائل عقلانی است نه عجز آنها در بیان احساسات.

در این مقاله به انواع سنگ های ماه تولد شهریور و خواص هر یک خواهیم پرداخت.

 

معروف ترین سنگ ماه تولد شهریور:

سنگ یاقوت کبود

سنگ‌ ماه تولد شهریور

یاقوت کبود شناخته شده ترین سنگ ماه تولد شهریور است. این سنگ از بادوام ترین عناصر موجود در جهان می باشد. Mohs سیستمی است که از طریق آن می توان میزان سختی سنگ های قیمتی را مورد سنجش قرار داد که بر اساس آن به میزان مقاومت سنگ ها در برابر خراش، نمره 1 تا 10 داده می شود.

یاقوت کبود بر مبنای این سیستم نمره 9 از 10 می گیرد. تنها مورد طبیعی که می تواند یاقوت کبود را خراش دهد الماس است در مقیاس Mohs نمره 10 می گیرد.

دوام یاقوت کبود آن را تبدیل به یک انتخاب عالی برای سنگ ماه تولد شهریور کرده است.

به نظر می آید نسبت دادن این خصوصیات به یاقوت کبود ریشه تاریخی داشته باشد زیرا در طول تاریخ فرهنگ های مختلف قدرت های عرفانی مانند قدرت های آسمانی، حقیقت، بی گناهی، صلح و سلامتی را به یاقوت کبود نسبت داده اند. در کتاب مقدس، یاقوت کبود به عنوان رنگ تاج و تخت خدا ذکر شده است.

اعتقاد بر این است که لوح هایی که ده فرمان حضرت موسی (ع) روی آنها حک شده بود از جنس یاقوت کبود بودند. در انجیل یاقوت کبود، سنگ دوم سینه مقدس کشیش مقدس است. در سنت هندوها، یاقوت کبود استفاده کننده خود را به سیاره زحل نزدیک می کند که نشان دهنده قدرت و توانایی ایجاد تغییر است.

در دوران قدیم اعتقاد بر این بود که این سنگ محافظان خود را از شر محافظت می کند. نخبگان یونان و روم باستان معتقد بودند که یاقوت کبود آبی، صاحبان خود را از خسارت و حسادت محافظت می کند.

روحانیون قرون وسطی یاقوت کبود را می پوشیدند و آن را نماد بهشت می دانستند. همچنین بر اساس اعتقادات ایرانیان باستان زمین روی یاقوت کبود بزرگی قرار گرفته است و آسمان نیز رنگ آبی خود را از آن گرفته است.

یاقوت کبود که به رنگ آبی خود مشهور است رنگین کمانی از رنگ های دیگر دارد. مقدار ناخالصی های موجود در گوهر تعیین می کند که آن یاقوت قرمز است یا یاقوت آبی. یاقوت کبود می تواند از آبی روشن تا آبی تیره و غنی متغیر باشد. یاقوت کبود آبی بیشترین خواهان را دارد. هر چه سایه آن تیره تر باشد ارزش آن بیشتر است.

گفته می شود یاقوت کبود به فرد برای استدلال بهتر، کمک می کند و وجدان فرد را وسعت می بخشد. این سنگ نشان دهنده خرد، فضیلت، ثروت خوب و همچنین وفاداری و صداقت است.

بعلاوه خواص دیگری برای یاقوت کبود برشمرده اند از جمله اینکه به باز کردن چشم سوم کمک می کند و خرد و بینش انسان را توسعه می دهد.

این سنگ همچنین چاکرای گلو را باز می کند و به شما امکان می دهد به خوبی با دیگران ارتباط برقرار کنید. یاقوت کبود با معنویت، فداکاری و صلح همراه است و پوشیدن آن می تواند به شما در دفع انرژی منفی و جذب انرژی مثبت کمک کند.

ویژگیهای متافیزیکی سنگ یاقوت شهریور، بصیرت، بینش و تفسیر است. خواص درمانی سنگ ماه تولد شهریور برای مشکلات مربوط به کاهش تب و التهاب، مشکلات شنوایی، سرطان و سوختگی مؤثر است. یاقوت کبود همچنین برای تقویت نفوذ عشق و زیبایی و از بین بردن افکار شیطانی استفاده می شود.

 سنگ لاجورد

 

لاجورد

 

اگر در تامین بودجه کافی برای خرید یاقوت کبود مشکل دارید لاجورد انتخاب خوبی است. این سنگ به دلیل سابقه و ارتباط آن با هنرهای زیبا شاید آبی ترین سنگ قیمتی باشد. در حالی لاجورد ارزان تر از سنگ های خیره کننده است ارزش آن زمانی از طلا بیشتر بود.

این سنگ مانند یاقوت کبود با حق امتیاز، شانس و انرژی همراه است. هر چیزی که مربوط به حق امتیاز باشد با ثروت نیز مرتبط است. رنگ غنی سنگ، آن را با خرد و خلاقیت پیوند می دهد.

اگر هنرمند هستید که دنبال خلق شاهکار هستید و یا یک محقق دانشگاهی که برای کسب دانش بیشتر تلاش می کند در هر دو حالت این سنگ قدرتمندی است که در اختیار شماست. به طور کلی اعتقاد بر این است که این سنگ ماه تولد شهریور آگاهی و خلاقیت را افزایش می دهد.

 

سنگ ساردونیکس

ساردونیکس

 

 

ساردونیکس ترکیبی از سارد و اونیکس است. گفته می شود این سنگ ماه تولد شهریور فرد پوشنده را از بیماری شفا می دهد. ساردونیکس همچنین حواس پنجگانه را تقویت می کند. اعتقاد بر این است که این سنگ شجاعت را افزایش می دهد و بر همین اساس توسط سربازان روم باستان پوشیده می شد.

 

 سنگ جاسپر

 

جاسپر

جاسپر نوعی دیگر از سنگ ماه تولد شهریور است که در رنگ های نارنجی و مایل به قرمز است و در الگوهای واقعاً زیبا و پیچیده خودنمایی می کند. برای کابین و آویز فوق العاده است.

جاسپر علاوه بر نقش خود به عنوان سنگ ماه تولد شهریور به عنوان “عالی ترین پرورش دهنده” نیز شناخته می شود. استفاده کنندگان در زمان استرس احساس آرامش می کنند. بعلاوه این سنگ دوست داشتنی بین یین و یانگ تعادل ایجاد می کند و در حالی که شما ظاهری عالی دارید ممکن است متعادل نیز باشید.

 سنگ سیترین

سیترین

سیترین نوع دیگر سنگ ماه تولد شهریور است. رنگ آن زرد و نارنجی مایل به زرد است. مقیاس سختی  (Mohs) آن 7 است به همین دوام بالایی دارد. گفته می شود سیترین ثروت و موفقیت را به خود جلب می کند. همچنین پوشنده آن تشویق می شود خود را بیان کند.

سنگ ماه

سنگ ماه

سنگ ماه از لایه های متناوبی از ارتوکلاز و آلبیت تشکیل شده است و این به این سنگ شهریور جلوه ای درخشان از درون می بخشد. اعتقاد بر این است که سنگ ماه شهریور اضطراب را از بین می برد.

 

 سنگ عقیق

 

عقیق

عقیق سنگ ماه تولد شهریور در تقویم قدیمی تبتی است. اعتقاد بر این است که عقیق هوش و فصاحت را افزایش می دهد. اهمیت سنگ عقیق به عنوان طلسم مبتنی بر این اعتقاد است که کسی که آن را می پوشد در برابر چشم بد محافظت می شود. در مرکز این سنگ، حلقه ای وجود دارد که شبیه چشم است و گفته می‎شود قدرت چشم بد را خنثی یا منحرف می کند. بدبختی هایی که تصور می شود با عقیق از بین می روند عبارتند از: لغزش، سقوط، طوفان، موج اقیانوس، رعد و برق، جادوگری، تسخیر اهریمنی، بیماری ها و سم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× هفت = 21

هفت روز ضمانت تعویض

۷ روز هفته، ۲۴ ساعته

امکان تحویل اکسپرس

ضمانت اصل بودن کالا

بستن
برای پیدا کردن محصولات خود شروع به تایپ نام آن کنید...

سبد خرید فروشگاه

بستن

ورود به سایت

بستن

یا

اسکرول برو به بالا