وبلاگ

خواص صدف آبالون

آبالون؛ گوشهای دریا

دقیقاً مثل پوسته آبالون که جای امنی را برای مروارید فراهم می کند، برای روح شما هم انرژی حفاظتی و شفادهنده ای را تدارک می بیند. از امواج منفی دورتان می کند. انرژی آرام بخش صدف آبالون سرشار از آرامش، زیبایی، همدلی و عشق است. بومی های امریکا معتقدند که این پوسته مقدس است و آن را با اسماج مریم گلی استفاده می کنند تا پیام شان به بهشت برسد. وقتی درباره ی رابطه تان به همفکری و راهنمایی نیاز دارید بهترین کار این است که صدف آبالون را به تن کنید.

معرفی صدف آبالون

صدف آبالون هم در تغذیه بشر نقش داشته، هم آن پوسته هایی که صدف مرواریدش را دربرگرفته، در مراسم های آئینی و تجدیدحیات برای روح ما استفاده می شده اند. صدف  آبالون گونه ای از نرم تنان است -مثل حلزون و صدف خوراکی- با این تفاوت که درون کف آن یک طرفه ست و پوسته هایی به شکل گوش دارد. آبالون دارای پا و شاخک های حساس می باشد. این نرم تنان دریایی به سنگ های نزدیک ساحل می چسبند و اغلب توسط گونه های دریایی خود، شکار می شوند.

صدف آبالون بسیار محکم و بادوام است. کلسیم کربنات میکروسکوپی مثل آجر، با لایه ای از پروتئین به همدیگر چسبیده و انباشته شده اند. این پروتئین به درون پوسته کشیده می شود در حالیکه ساختار آجری کلسیم کربنات از شکستن پوسته جلوگیری می کند. حیواناتی مثل سمورهای دریایی هنگام برداشتن آبالون ها خیلی خلاقانه عمل می کنند.

گردنبند میکرومکرومه عقیق صدف آبالون

برای خرید گردنبند میکرومکرومه عقیق صدف آبالون روی عکس کلیک کنید

 

سمورها یاد گرفته اند که برای درآوردن این نرم تنان عضلانی از خانه های جزر و مدی و بیرون آوردن شان از پوسته ها، از سنگ ها استفاده کنند. بسیاری از فرهنگ های بومی، قرن هاست که آبالون را هم به صورت خام و هم پخته شده مصرف می کنند. قبایل بومی در ساحل غربی امریکای شمالی از صدف های آبالون به عنوان واحد پول استفاده کرده اند.

امروزه در افریقای جنوبی، همچنان به دنبال پیدا کردن آبالون و پوسته های شان هستند – معروف به نمایش های رنگین کمانی- چون بسیار باارزش است. ساحل غربی امریکای شمالی و افریقای جنوبی دو منشأ اصلی برای آبالون محسوب می شود، همچنین آبالون ها را میتوان در سواحل نیوزیلند، استرالیا و ژاپن نیز پیدا کرد.

 

مفهوم صدف آبالون

جواهرات، ماسک ها و آویز های تزيینی صدف آبالون بخاطر مفهوم و خواص صدف آبالون در فرهنگ های باستانی زیادی نقش داشته است. در فرهنگ های بومی امریکا از صدفِ آبالون به عنوان کاسه ی اسماج برای سوزاندن گیاه مریم گلی استفاده می شود. آنها معتقد بودند که صدف آبالون و مریم گلی پیام شان را به بهشت می برند.

براساس افسانه ای از قبیله اپاچی ها، صدف آبالون در مراسم طلوع خورشید (Sun Rise) که آئینی ست نشان دهنده ی ورود یک دختر به دوره زنانگی مورد استفاده قرار میگیرد در این مراسم از زنی که به رنگ سفید نقاشی شده تجلیل و قدر دانی می شود. افسانه ای که در آن زنی که درون صدف آبالون بوده از یک طوفان بزرگ جان سالم به در برده و به خشکی آمده تا توسط باران و خورشید باردار شود. او با افتخار و  پیروزی آئینِ بلوغ را به تمام زنان اپاچی عرضه می کند، در این مراسم دختران نوجوان آویزی از صدف  آبالون را روی پیشانیشان قرار می دهند که توسط زن رنگ شده مورد احترام قرار می گیرد.

مفهوم صدف آبالون، تسلی خاطر، ارتباط با اقیانوس، چرخه ی زندگی، مراقبت و سفر باستانی ست.

مراسم سان رایز بومیان آمریکا

مراسم سان رایز بومیان آمریکا

خواص شفادهنده صدف آبالون

خواص شفادهنده ی صدف آبالون خیلی شبیه باورهای باستانیِ آن است. صدف آبالون انرژی های مراقبت و تعادل احساسی را دربردارد. صدف آبالون از شخصی که آن را نگه داشته به خوبی مراقبت می کند.

شفابخشی صدف آبالون به خصوص برای کسانی که آشفتگی احساسی دارند یا آنهایی که وضعیت سختی را در روابط شان سپری می کنند بسیار کمک کننده است. صدف آبالون از طریق انرژی تسکین دهنده اش، لایه ی محافظی را فراهم می کند که با اعتماد به نفس لازم وضعیت را از چشم اندازی جدید ببینید تاروح تان در جایگاه والاتری قرار بگیرد.

شاید شما هم مثل خیلی از فرهنگ های دیگر، آبالون را نمایشگرِ آب می دانید، دقیقاً همین آب است که شعله های آتشینِ کشمکش های احساسیِ شخص را مهار می کند.

صدف آبالون

برای خرید صدف آبالون روی عکس کلیک کنید

 

جمله تأکیدی صدف آبالون

صدف آبالون موجود زنده را به بالاترین چاکراهایش متصل می کند. چاکراهای مرتبط با صدف آبالون چاکرای تاجی، چاکرای چشم سوم و چاکرای قلب است. گفته شده صدف آبالون ویژگی های شهودی، خیال پردازی و ابتکار را فعال می کند. نگه داشتنِ  آبالون در طول مراسم پاکسازی، احساس خلوص و پاکی را ایجاد می کند.

اینطور تصور می شود که صدف آبالون انرژی الهی در خود دارد و استفاده کردن آن به همراه اسماج یا گیاه مریم گلی هنگام پاکسازیِ فضا روح اقیانوس را فرامی خواند و از قوی ترین چاکرای شما به عنوان مجرا برای قلمروی الهی استفاده می کند. برای انجام مراسم پاکسازی، به اسماج، مریم گلی یا چوب مقدس پالو سانتو و همچنین یک صدف آبالون نیاز دارید.

می توانید این مراسم را هر موقعی که خواستید انجام بدهید. ولی برای رهایی از انرژی منفی پس از مشاجره، موقع اسباب کشی به خانه جدید، بازگشت به خانه پس از سفر یا مکان هایی که خیلی شلوغ بوده اند، یا موقعی که شغل جدیدی را شروع کردید، بعد از اینکه مهمانان محل شما را ترک کردند یا پس از انجامِ تمرینات ورزشی یا شفادهنده، خیلی کمک کننده است. برای شروع، اسماج را بسوزانید و بگذارید که خاکسترهای آن به صدف آبالون برسد. با استفاده از پَر یا دست خودتان، دود را به سمت جسم تان، از پا تا سر و دوباره از سر تا به پاهای تان بفرستید.

پاکسازی با صدف آّبالون

روح تان را تجسم کنید که از هر نوع انرژی سمی که به آن چسبیده، آزاد شده است. بعد به سمت فضاهایی که رفت و آمد زیادی دارد بروید، حواس تان باشد که جاهایی مثل گوشه ها، راهروها، پنجره ها و کمدها را فراموش نکنید. موقعِ انجام این مراسم، این جمله تأکیدی را تکرار کنید: من روح هوا، زمین، آتش و آب را فرامی خوانم تا این فضا را پاک کنند و به نور حقیقی خود بیارایند.

از آنجایی که صدف آبالون یک آوند آب است کف آن را با لایه باریکی از شن بپوشانید تا موقع سوختنِ اسماج از آن محافظت کند. با این کار، حالا وقتی از صدف ابالون در مراسم  پاکسازی استفاده می کنید، گیاه دارویی هیچ اثر سوختگی بر این درخششِ رنگیِ زیبا نخواهد گذاشت. شن باعث می شود تا راحت تر دود اسماج یا ابزارهای پاکسازی دیگر مثل چوب مقدس پالو سانتو را، باد بزنید و پخش کنید.

نحوه استفاده از صدف  آبالون برای شفابخشی

علاوه بر زیبایی شگفت انگیز و تاثیرگذار صدف آبالون، مفهوم صدف آبالون از ارتباط آن با اقیانوس و شفابخشی آن برمی خیزد. همینکه با قطعه ی کوچکی از صدف ابالون ارتباط بگیرید، متوجه می شوید که غمگین شدن راجع به هر چیزی، غیرممکن است. هر موقعی که به امنیت و مراقبت نیاز داشتید، محکم به این سنگ بچسبید و موجی از آرامش، زیبایی، عشق و شفقت را تصور کنید که مثل موجی از اقیانوس شفابخش شما را می شوید.

خواص شفابخش صدف آبالون به شما کمک می کند تا هوشیاری تان را فعال کرده و آن را بسط دهید، مخصوصاً اگر در روابط خود دچار مشکلاتی هستید بیش تر برای تان مفید واقع می شود. تغییر روحی و ذهنی همان چیزی ست که شما نیاز دارید تا از چشم اندازی مهربانانه و دوست داشتنی به شرایط نگاه کنید.

صدف آبالون که به “گوش های دریا” معروف است، شما را با انرژی اقیانوس ارتباط می دهد و به ما یادآور می شود که با کسانی که دوست شان داریم ملایم و مهربان باشیم.

صدف آبالون

 

 

صدف آبالون برای مدیتیشن، مزایای زیادی دارد که مهم ترین آن، دستیابی به وضعیت روحی آزادتر است. وقتی شما هنگام مدیتیشن مفهوم صدف ابالون را بطور کامل می پذیرید، می توانید فرکانس های آرامبخش و متعادل آن را دربربگیرید. در طول مراسم شفابخشی تان، نفس های عمیق و تصفیه کننده بکشید و دقت کنید که چطور هر چیز منفی از روح شما آزاد می شود.

بعلاوه، انرژی صدف آبالون به شما کمک می کند تا در حین اینکه تردید و ترس – و هر احساس زهرآگین دیگری- را پاک می کنید خود واقعی تان را هم در آغوش بگیرید. یک راه دیگر برای اینکه شفابخشی خواص صدف آبالون بیشتر شود این است که آن را با انرژیِ تقویت کننده های دیگر مثل سنگ کوارتز ترکیب و استفاده کنید.

نکته بسیار مهم برای اینکه به قدرت کامل شفابخشی سنگ ها دست یابید، هم راستا کردن سنگ با نیت و اهدافتان است. صدف آبالون، انرژی اطراف خودش را بزرگنمایی می کند، پس وقتی شما نیت مشخصی داشته باشید، کلمات و افکارتان بیش تر بزرگنمایی می شوند. اول از همه، به آن چیزی که واقعاً برای شما اهمیت دارد فکر کنید.

عملِ جستجو برای هدف، مرحله ی شروع برای تغییر معنوی ست. همچنین، آن بخش هایی از زندگی تان را درنظر بگیرید که می تواند پیشرفت کند. با این روش، رشد شخصی شما می تواند به پتانسیل کامل شما دست یابد. در آخر، هنگام هدفگذاری و آنچه می خواهید دست یابید و علت آن، دقیق باشید.

این می تواند بهترین زمان باشد تا فکر کنید که چه قدمی باید بردارید تا به هدف تان برسید. یک جای خوب برای شروع، مشخص کردن نیت برای عمیق تر شدن در مدیتیشن تان است. در این مورد، عبارتتأکیدی شما می تواند این باشد: من در لحظه ی حال زندگی می کنم. وقتی شما مفهوم صدف آبالون را با هدف شخصیِ در لحظه بودن هم جهت می کنید، کمک می کند تا ذهن تان را از گذشته و آینده رها سازید.

 

 

برای خرید بقیه محصولات مرتبط میتوانید نام سنگ را در قسمت سرچ جستجو کنید 

امیدواریم که همیشه زندگیتان پر از عشق باشد

2 نظر در “خواص صدف آبالون | مرجع جهانی

    1. مانا گفت:

      ممنون از نگاهتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دو + = 8

هفت روز ضمانت تعویض

۷ روز هفته، ۲۴ ساعته

امکان تحویل اکسپرس

ضمانت اصل بودن کالا

درباره ما
مانا جم تولید کننده انواع سنگ ها و جواهرات دست ساز شفابخش با ترکیبی از خواص سنگ ها و کریستال های قیمتی و نیمه قیمتی با هدف کمک به رسیدن به نتایج دلخواه شما می باشد.

جواهرات و سنگ های شفابخش
“ طبيعت ” يک سفره ی گشوده ولی ناشناخته است و تلاش هاي انسان هنوز نتوانسته به اعماق اين مائده ی گسترده پي ببرد. برای حفظ سلامتی و کسب نيروی حيات در بدن، بهترين و ایمن ترین روش استفاده از عناصر و اجزاء موجود در طبيعت مي باشد؛ زيرا اين عناصر طبيعي و خدادادی منبع حيات و زندگی براي بشر محسوب می شوند. در “ شفابخشی با سنگ ها ” از خواص و اثرات شفابخش سنگ ها و کریستال ها، برای شفابخشی و حفظ سلامتی استفاده می شود.

کریستال شاپ مانا جم را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

سبد خرید

تخفیف دستبند های مانا جم را از دست ندهید!!

خانه
فروشگاه