وبلاگ

مدیتیشن با کریستال ها

مدیتیشن با کریستال ها

مدیتیشن یک تمرین فوق العاده برای تمام بخش های وجود ما، از ذهن گرفته تا جسم و روح ما است.مدیتیشن به ما کمک می کند تا احساس راحتی داشته باشیم، ذهن مان را پاکسازی کرده و انرژی های منفی و افکار ناخواسته را پاک کنیم. استفاده از کریستال های مدیتیشن، هم مدیتیشن شما را مؤثرتر می کند و هم می توانید در طول مدیتیشن به نتیجه ی ویژه ای که می خواهید، برسید. اگر یاد بگیرید که چطور با کریستال های مدیتیشن کار کنید، از نظر معنوی هشیاری و خودآگاهی تان را افزایش می دهید و بینش و بصیرت تان را فعال تر می کنید.

مهم نیست که به طور حرفه ای مدیتیشن انجام می دهید یا تازه کار هستید، همینکه این دو عامل انرژی زا را با هم بکار ببرید وارد مسیر جدیدی از مراقبت خودتان می شوید. تنوع سنگ های مدیتیشن خیلی زیاد است و همه شان در دسترس هستند. تقریباً برای هر نوع مدیتیشنی که دوست دارید تجربه کنید، سنگ های متنوعی وجود دارد.

اگر مطمئن نیستید که هدف تان از مدیتیشن چیست، استفاده از سنگ های شفابخشی مختلف برای مدیتیشن باعث می شود تجربه ی خوبی را بدست بیاورید. وقتی به ترکیب های مختلفی از انرژی رسیدید می توانید مدیتیشن های متنوعی را به زندگی روزانه تان وارد کنید. همه ی سنگ ها و کریستال ها را می توان برای مدیتیشن استفاده کرد ولی بعضی از این سنگ ها کاربرد خیلی مخصوص دارند و مفیدتر هستند. اجازه دهید که کریستال ها، همان ابزاری باشند که باعث می شوند شما مدیتیشن را شروع کنید و به آن ادامه دهید، با هدفی مشخص ارتباط می گیرید و به سطح عمیق تری از مدیتیشن دست می یابید.

هر چه بیش تر با کریستال ها مدیتیشن انجام دهید، انرژی های مختلف بیش تری را تجربه می کنید. در این مطلب، راه های مختلفی را به شما معرفی می کنیم که می توانید از طریق آنها، سنگ های مدیتیشن را به زندگی خود وارد کنید.

ابزارها، کریستال ها و سنگ های ضروری برای مدیتیشن

ما همیشه به همه افراد توصیه می کنیم که برای مدیتیشن کردن، حداقل دو کریستالِ کوارتز شفاف و سلنیت را به همراه داشته باشند. این دو کریستال، هم جزو بهترین کریستال های مدیتیشن هستند هم برای کسانی که تازه مدیتیشن را شروع کردند گزینه ی خوبی به شمار می روند. چند ابزار انرژی دیگر هم وجود دارد که می توانید برای بهتر کردن مدیتیشن از آنها استفاده کنید.

کوارتز شفاف

این یکی از بهترین کریستال ها برای مدیتیشن است چون می تواند با هدف مخصوص شما برای مدیتیشن برنامه ریزی شود. اگر شما به دنبال پاسخی برای پیشرفت ذهنی هستید، این همان سنگ موردنیاز شماست. کریستال های کوارتز شفاف، شفافیت را به ذهن شما می آورد و کمک می کند که متمرکزتر شوید و رؤیاهای تان را شفاف تر کنید. از طرفی، این سنگ انرژی کریستال های دیگر را هم تقویت می کند و باعث می شود که برای مدیتیشن با کریستال های دیگر هم مفید باشد.

سلنیت

این کریستال برای مدیتیشن مفید است چون به پاکسازی ذهن شما و راحت شدنِ جسم تان کمک می کند. خواص شفادهی سلنیت، رها شدن از انرژی های منفی و موانع انرژی را آسان تر می کند تا از این لحاظ، جسم تان پاک شود. بعلاوه، جریانی از انرژی مثبت را هم به سمت شما راه می اندازد و باعث می شود که حال تان بهتر شود. با اینکه کریستال سلنیت به تنهایی هم ابزار قدرتمند مدیتیشن است، ولی یک جفت هارمونایزر سلنیت به شما کمک می کند که از طریق مدیتیشن به تعادل، آرامش و سلامت برسید.

عود و اسماج

قرن هاست که از دود مقدس برای مدیتیشن بهتر استفاده می شود. شما باید آن رایحه ای را از بین این ماده سوختنی انتخاب کنید که باعث شود موقع شروع مدیتیشن به آرامش برسید. بوته درخت کندر یکی از موردعلاقه های ماست.

سنگ های کفِ دستی

سنگ های کفِ دستی یا سنگ محک برای تازه کاران مدیتیشن بهترین انتخاب است. این سنگ ها از سنگ های خرد شده ی معمول بزرگترند برای همین خیلی راحت در کف دست شما جای می گیرند. موقع مدیتیشن، هر یک از سنگ ها را در کف دستان خود قرار دهید و انرژی شان را که به سمت بدن تان هدایت می شوند تا ذهن تان را آرام کنند، حس کنید. آنها یک چیزِ ملموسی به شما می دهند که با آن ارتباط بگیرید، و همین باعث می شود که مدیتیشن شما علاوه بر اینکه یک تمرین ذهنی و حسی است به تمرین فیزیکی هم تبدیل شود.

 

 

راه های استفاده از کریستال ها برای مدیتیشن

برای رسیدن به هدف تان، با کریستال مدیتیشن انجام دهید

وقتی موضوع کریستال های مدیتیشن مطرح باشد، علاوه بر کوارتز شفاف یا سلنیت، گزینه های زیاد دیگری هم هست. برای اینکه تصمیم بگیرید کدام کریستال در مدیتیشن برای تان مفید است، اول کریستالی را انتخاب کنید که خواص شفادهی دارد یا انرژی هایی دارد که با چیزهایی که شما می خواهید در یک راستا باشد. مثلاً اگر قرار است با مدیتیشن به آرامش ذهن برسید، کریستال آرامبخشی مثل عقیق بهترین انتخاب برای شماست. یا اگر می خواهید قبل از خواب مدیتیشن انجام دهید تا راحت تر خواب بمانید، کریستال لپیدولیت گزینه ی مناسبی خواهد بود. هدف گذاری و مدیتیشن کردن با کریستال، نتایج موردنظرتان را بهتر کرده و بسط می دهد. اینکه چه نتیجه ای می خواهید، کاملاً به خودتان بستگی دارد.

برای مدیتیشن با کریستال ها، چیدمان کریستالی درست کنید

قرار دادن کریستال یا سنگ ها روی بدن تان، باعث می شود خواص شفادهی سنگ ها در آن نقطه از جسم شما فعال شود. چیدن کریستال ها روی بدن تان در طول مدیتیشن کمک می کند که موقع مدیتیشن کردن، لایه های مختلفی از انرژی را تجربه کنید. یکی از محبوب ترین چیدمان های کریستالی موقع مدیتیشن برای شفادهی چاکراست، برای همین ما چیدمانی از سنگ های چاکرای مدیتیشن را برای هر هفت چاکرای اصلی طراحی کردیم. ببینید که بیش تر به شفای کدام چاکرا نیاز دارید و مدیتیشن کردن با کریستال روی بدن تان را امتحان کنید:

شفابخشی چاکرای ریشه با کریستال ها

شفابخشی چاکرای خاجی با کریستال ها

شفابخشی چاکرای شبکه خورشیدی با کریستال ها

شفابخشی چاکرای قلب با کریستال ها

شفابخشی چاکرای گلو با کریستال ها

شفابخشی چاکرای چشم سوم با کریستال ها

شفابخشی چاکرای تاجی با کریستال ها

از  مهره های کریستالی مالا برای مدیتیشن استفاده کنید

مهره های کریستالی ابزارهای قدرتمندی برای مدیتیشن اند. بیش از سه هزار سال پیش اولین بار در هند ساخته شد و هزاران سال است که توسط یوگی ها و اساتید معنوی در سراسر دنیا استفاده می شود. تاریخچه مهره های مالا ریشه در هندوئیسم، بودیسم، فرهنگ تبتی و یوگا دارد و از روش های باستانی برای دعا، مدیتیشن و در نهایت، هدف متمرکز است. کلمه ی مالا در سانسکریت یعنی گلدسته مدیتیشن. در اصل، مهره های مالا در سبک خاصی از مدیتیشن به نام Japa استفاده می شده که به معنی از بَر خواندن بوده است.

معمولاً گردنبندهای مالا 108 مهره دارد. چون 108 عدد خیلی مبارک و هم از نظر معنوی قابل توجه است و تکامل معنوی را نشان می دهد. گردنبندهای 108 مهره کریستالی مالا قدرت این گردنبند را با انرژی های این کریستال ها ارتقا می دهد. این گردنبندهای مالا با برخی از بهترین سنگ های مدیتیشن ساخته شده اند از جمله: گردنبند مالا آونتورین سبز، گردنبند مالا آونتورین صورتی و گردنبند مالا آمازونیت.

برای استفاده از گردنبند در مدیتیشن لازم است که مالا را در دست غیرغالب خود نگه دارید. از انگشت شست و دیگر دست غالب تان برای لمس هر یک از مهره ها هنگام مدیتیشن استفاده کنید. هر بار که مهره ای را لمس می کنید می توانید جمله تأکیدی یا مانترا را با صدای بلند درون سرتان تکرار کنید. البته بجای تکرار جمله تأکیدی، می توانید از مهره ها برای شمردن نفس های تان هم استفاده کنید.

 

 

با کریستال ها، به سطح عمیق تری از مدیتیشن دست یابید

بعضی از کریستال ها برای فعال کردن سطح هشیاری بالاتر ذهن تان کار می کنند. قدرتمندترین آنها معمولاً سنگ های آبی، کریستال های بنفش و سنگ های سفید است. این رنگ ها با چاکراهای بالاتری که اجازه می دهند ذهن تان را پاکسازی کنید، به واقعیت برسید و از کائنات بینش دریافت کنید، در ارتباط هستند. برخی از موردعلاقه های ما عبارتند از:

آپاتیت آبی

بهترین سنگ های مدیتیشن، آنهایی هستند که حالت آرام بخش و تسکین دهنده دارند مثل آپاتیت آبی، کریستالی که به الهام بخش بودن و خلاقیت شهرت دارد. این کریستال به خصوص برای مدیتیشن هایی که اهدافی راجع به پروژه ای خلاقانه یا ابراز اشتیاق دارند بسیار ضروری است.

کوارتز دودی

ابزاری شگفت انگیز برای تعادل که خواص پاکسازی و تثبیت کنندگی هم دارد و هدف شما را در طول تمرین مدیتیشن شفاف تر می کند کریستال کوارتز دودی می باشد. می توانید در حین مدیتیشن، سنگ ها را در دست تان نگه دارید یا زیر پاهای تان قرار دهید تا تعادل و تمرکز بیش تری بدست آورید.

تورمالین سیاه

برای خواص مراقبتی که دارد مشهور است. اگر تورمالین سیاه را به کلکسیون کریستال های مدیتیشن تان اضافه کنید سپر پرانرژی می سازید که شما را از حالات مضر -هم از سوی خودتان هم از سوی محیط تان- محافظت می کند. بعلاوه، تعادل را هم برای شما به همراه می آورد. سنگ ها را زیر پاهای تان قرار دهید تا چاکرای ریشه را تثبیت کند.

ابسیدین رنگین کمانی

این کریستال برای مدیتیشن ایده آل است چون خصوصیات شفابخش قدرتمند آن بخاطر ترکیب رنگ های مختلف نوارهای آن است. وقتی از ابسیدین رنگ کمانی موقع مدیتیشن استفاده می کنید به شما کمک می کند تا آسیب های گذشته تان را پشت سر بگذارید و با روشنایی و عشق به سمت جلو پیش بروید.

آمتیست

آمتیست چاکرای تاجی را برمی انگیزاند و افکارتان را آرام می کند، برای همین از سنگ های قیمتی شگفت انگیز برای مدیتیشن به شمار می رود. این سنگ ها باعث شفافیت ذهن شده و کمک می کنند تا بیش تر به احساسات تان توجه کنید. با این سنگ می توانید خودتان را در سطح عمیق تر بشناسید.

آزوریت

این سنگ بخاطر قابلیتش برای پاکسازی ذهن شهرت دارد. به شما کمک می کند تا به بینش درونی تان دسترسی پیدا کرده و ذهن تان را گسترش دهید. وقتی مشغله ذهنی زیادی دارید و فکر کردن درباره موضوعی خاص برای تان سخت است، با سنگ آزوریت مدیتیشن انجام دهید تا تمرکز لازم را بدست آورید.

سلستیت

این سنگ یکی از محبوب ترین سنگ های مدیتیشن است چون تبدیل به وضعیت آگاهی آرام بخش را آسان تر می کند. حتی برخی معتقدند که برای فعال کردن قابلیت های بصیرت و معنوی نیز مفیدند. کار کردن با سنگ سلستیت در طول مدیتیشن شما را تشویق می کند تا پیام هایی الهام بخش و راهنما از عالم معنویت دریافت کنید.

لاجورد

سنگ لاجورد به بهتر شدن آگاهی، بینش و واقعیت تان کمک می کند. سنگ شفابخشی ست که از همان ابتدا وجود داشته است. سنگ های لاجورد ابزارهای شگفت انگیزی را می سازد تا مدیتیشن شما را به سطح عمیق تری برساند.

لابرادوریت

لابرادوریت مدیتیشن شما را عمیق تر کرده و هشیاری تان را افزایش می دهد. آگاهی درون تان را برمی انگیزاند و شما را به کشف خودِ واقعی تان نزدیک تر می کند.

لپیدولیت

این سنگ راهکار طبیعی برای رهایی از اضطراب است. افکار شما را تسکین داده و ذهن تان را آرام می کند. موقعی که اضطراب یا استرس دارید و نگران هستید با سنگ لپیدولیت آن را برطرف کنید

 

 

مدیتیشن انجام دهید تا به افکار آشفته تان راحت و سهولت را به ارمغان بیاورد.

چطور با کریستال ها مدیتیشن انجام دهیم؟

پس از اینکه کریستال تان را انتخاب کردید، برای انجام مدیتیشن آماده شده اید. هیچ روش درست و غلطی برای انجام مدیتیشن وجود ندارد دقیقاً همانطور که هیچ کریستال درست و غلطی برای استفاده وجود ندارد! با اینکه اولویت های مدیتیشن هر کسی منحصربفرد است ولی یکسری روش های خیلی محبوب برای انجام مدیتیشن با کریستال ها وجود دارد که می توانید یاد بگیرید. اگر در مدیتیشن با کریستال ها تازه کار هستید در ادامه مدیتیشن روزانه ساده برای شروع را خدمت تان ارائه می دهیم:

1- اول، یک جای آرام پیدا کنید که احساس راحتی به شما بدهد.

2- به همراه سنگ های شفابخش یا کریستال موردنظرتان، به آرامی بنشینید.

3- چشم های تان را ببندید و ذهن تان را آرام کنید. توجه تان را روی نفس های تان متمرکز سازید.

4- سنگ ها یا کریستال ها را بردارید و به راحتی در دستان تان نگه دارید.

5- تصور کنید که آگاهی شما به طور مارپیچی به سمت سنگ حرکت می کند، انرژی کریستال تان را حس کنید.

6- نفس عمیق بکشید و اجازه دهید که انرژی کریستال ذهن شما را پر کرده و به حواس تان نفوذ کند.

7- هدف تان را بصری کنید. کریستال ها و سنگ ها گوش می دهند.

8- ذهن و جسم تان را آرام کنید. تا زمانی که نیاز دارید با کریستال های تان بنشینید.

9- وقتی تمام شد، کاملاً احساس آرامش راحتی خواهید کرد. ارتباط تان با زمین و جسم تان بهتر خواهد شد.

10- چشم های تان را باز کنید و چند نفس عمیق بکشید.

طریقه مدیتیشن با کریستال ها

اگر فکر می کنید که چطور باید با کریستال ها مدیتیشن انجام داد، باید بگوییم که، روش های مختلفی برای استفاده وجود دارد. در ادامه برخی از تکنیک های شفابخشی که سالیان سال مفید بوده اند را بیان می کنیم:

مدیتیشن کاسه کریستالی

یکی دیگر از راه ها برای عمیق تر کردن آرامش ذهن موقع مدیتیشن این است که کاسه های شفابخش را به مدیتیشن خود اضافه کنید. ابزارهای انرژی مختلفی برای اینکار وجود دارد که می توانید انتخاب کنید. مثل کاسه های تبتی که با صداها و ارتعاشاتی که دارند اثرات تعادل و پاکسازی ایجاد می کنند. خود کاسه هم با هفت فلز مختلف زمینی که دارد پاکسازی می کند. همچنین کاسه کوارتز شفاف هم با صدای ارتعاشی به عمیق تر شدن مدیتیشن کمک می کند.

مدیتیشن چاکرا

هفت چاکرای مختلف وجود دارد که مراکز انرژی مختلفی را در نقاط مختلف بدن نشان می دهند. هر یک از چاکراها با سنگ هایی ارتباط دارد که خواص مخصوص شان برای فعال کردن این مراکز انرژی بکار می رود. وقتی در مدیتیشن استفاده شوند، پاکسازی و فعالسازی چاکراها راه مؤثری برای پاکسازی انرژی کلی و شفابخشی و تجدید نیرو است. سنگ های چاکرا را در مراکز انرژی قرار دهید و اجازه دهید که خواص منحصربفردشان ذهن، جسم و روح شما را پاکسازی و شارژ مجدد کنند.

می توانید در روتین روزانه این سنگ ها را بکار ببرید تا از حداکثر فایده شان استفاده کنید. روزتان را با سلنیت شروع کنید و با آمتیست روز را به پایان برسانید. از کوارتز شفاف هم در طول روز مواقع موردنیاز می توانید استفاده کنید.

 

 


 

محصولات مرتبط

(روی عکس کلیک کنید)

تورمالین سیاه

تومالین سیاه


اسماج


دستبند آمیتیست

جواهرات سنگی

 


 

 

امیتیست

کریستال ها


برای خرید بقیه محصولات مرتبط میتوانید نام سنگ را در قسمت سرچ جستجو کنید 

امیدواریم که همیشه زندگیتان پر از عشق باشد

 

 

 

 

24 نظر در “راهنمای مدیتیشن با کریستال ها | ارامشی از درون

  1. anahitaa گفت:

    بسیار عالی و اوزنده بود ممنون از وبسایت خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شش − 3 =

هفت روز ضمانت تعویض

۷ روز هفته، ۲۴ ساعته

امکان تحویل اکسپرس

ضمانت اصل بودن کالا

درباره ما
مانا جم تولید کننده انواع سنگ ها و جواهرات دست ساز شفابخش با ترکیبی از خواص سنگ ها و کریستال های قیمتی و نیمه قیمتی با هدف کمک به رسیدن به نتایج دلخواه شما می باشد.

جواهرات و سنگ های شفابخش
“ طبيعت ” يک سفره ی گشوده ولی ناشناخته است و تلاش هاي انسان هنوز نتوانسته به اعماق اين مائده ی گسترده پي ببرد. برای حفظ سلامتی و کسب نيروی حيات در بدن، بهترين و ایمن ترین روش استفاده از عناصر و اجزاء موجود در طبيعت مي باشد؛ زيرا اين عناصر طبيعي و خدادادی منبع حيات و زندگی براي بشر محسوب می شوند. در “ شفابخشی با سنگ ها ” از خواص و اثرات شفابخش سنگ ها و کریستال ها، برای شفابخشی و حفظ سلامتی استفاده می شود.

کریستال شاپ مانا جم را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

سبد خرید

تخفیف دستبند های مانا جم را از دست ندهید!!

خانه
فروشگاه