وبلاگ

خواص سنگ عقیق

عقیق؛ متعادل کننده

اگر زندگی شما پر از اتفاقات و ناآرامی های مختلف است و نیاز به آرامش دارید سنگ عقیق با خاصیت ثابت کننده و آرام کننده‌اش سنگ مناسبی برای شماست. این سنگ به شما کمک می‌کند نقاط ضعف تان را شناسایی کنید و به مرور زمان آنها را برطرف کنید و همینطور نقاط قوت تان را افزایش دهید.

عقیق، تمرکز و اعتماد ‌به ‌نفس شما را افزایش می‌دهد و به شما کمک می‌کند توانایی های تان را بیش تر کنید، اشتباهات تان را جبران کنید و آرامش و توازنی را که نیاز دارید به دست بیاورید.

 

چرا به عقیق احتیاج دارید؟

برای تان سخت است که تعادل را در خانواده، کار، سلامتی، روابط، معنویات و سایر چیزها را در زندگی تان رعایت کنید؟ احساس از کار افتادگی می کنید؟ اگر پاسخ تان به هر یک از این سوال ها مثبت است، احتمالاً باید ارزیابی مجدد انرژی انجام بدهید تا بدانید چطور انرژی و زمان تان را بکار ببرید. این کریستال می تواند به شما کمک کند تا زندگی تان را مجدداً ارزیابی کرده و به تعادل برسانید.

عقیق از جنس کوارتز است و بخاطر وجود سیلیکون‌ دی‌اکسید در آن است که باعث شده خواص درمانی ویژه ای داشته باشد. بنابراین این سنگ می‌تواند با عناصر بدن انسان ارتباط برقرار کند. این سنگ همچنین با داشتن لایه های کلسدونی اثر آرام بخشی دارد، مخصوصا برای کسانی که دچار اضطراب یا افکار ‌آزاردهنده مزمن هستند بسیار کمک کننده است.

مدیتیشن با عقیق

 

معرفی خواص شفابخش کریستال عقیق

این کریستال  که به متعادل کننده شهرت دارد، سنگی است که وقتی به ثبات و تحت کنترل گرفتنِ مغز و قلب تان در زندگی نیاز دارید باید به سراغش بروید. همراه با انرژی حمایتی آن، سنگ عقیق مدت هاست که بخاطر زیبایی بی نظیرش تحسین می شود. عقیق با نوارهای خاصی که از ذخایر معدنی ساخته شده و با تقارن دایره ای عالی دور آن لایه بندی کرده، رؤیایی است.

این ترکیب سنگ آذرین با رسوبات سیلیس که در آب های زیرزمینی یافت می شود، با نوارهای ماورایی به این سنگ نیمه قیمتی علامت تجاری می دهد. چیزی که به کریستال عقیق شفابخشی، قابلیت های متعادل سازی قوی می دهد در دسترس بودنِ رنگ های مختلفی از آن است، از جمله سفید، بنفش، سیاه، خاکستری، زرد، صورتی، قرمز و قهوه ای.

خواص کریستال عقیق

عقیق در مقایسه با سایر سنگ‌ها و کریستال ‌ها دارای ارتعاشاتی با فرکانس پایین و ملایم است؛ به همین دلیل برای کسانی‌که نیاز به آرامش و ثبات در زندگی روزانه دارند مناسب‌تر است. این سنگ با انتقال انرژی زمین به بدن تعادل و توازن در بدن ایجاد کرده و بین اعضای مختلف بدن هماهنگی به وجود می‌آورد. با کمک گرفتن از سنگ عقیق می‌توان تعادل و آرامش را در مشکلات و تنش های روحی که در طول زندگی پیش می‌آیند حفظ کرد.

اگر دچار اضطراب و آشفتگی هستید عقیق بهترین سنگ برای آرامش است. این سنگ در حل مشکلات و گرفتاری‌ها و دوباره به ثبات و تعادل برگشتن به شما کمک می‌کند. برای استفاده ی این سنگ در مدیتیشن در حالیکه سنگ را در دست گرفته‌اید سه بار آرام و عمیق نفس بکشید و رنگ آبی چشم‌نواز سنگ را در ذهنتان تصور کنید که شما را به سمت آرامش می‌برد و اضطراب و ناراحتی ‌تان را از بین می‌برد. برای تقویت اثر عقیق می‌توانید از سنگ های چاکرای چشم سوم مثل آمیتیست و لاجورد هم استفاده کنید.

تاریخ و افسانه

این سنگ بین سال های 20.000 تا 16.000 قبل از میلاد، در فرانسه کشف شده است. عقیق هایی در استرالیا یافت شده که عمر آنها می تواند به 2.72 تا 3.50 میلیارد سال قبل برگردد. برای 6 هزار سال گذشته، این کریستال  توسط تمدن های مختلف بکار گرفته شده است. عقیق در بین النهرین باستان، نماد قدرت بود و برای حک کردن و مهر و موم کردن اسناد رسمی در معاملات کسب وکاری بکار می رفت. بخاطر قدرت عقیق، بسیاری از این مهرها بدون هیچ صدمه ای جان سالم بدر برده اند و به تاریخ شناسان درک عمیق تری از آن عصر می دهند.

در چین باستان، این باور وجود داشت که پوشیدن این سنگ ذهن را پاک می کرده و به فرد انرژی می داده است. در طول دوران قرون وسطی، عقیق به شاخ گاو گره خورده بود تا برداشت خوبی را به ارمغان بیاورد. در برخی از افسانه ها آمده است که عقیق غرش و طوفان رعد و برق آسمان را آرام می کند.

 

عقیق در ایران، افریقا، برزیل، هند، مراکش، امریکا و بسیاری جاهای دیگر یافت می شود.

منشور عقیق درختی

مفهوم کریستال عقیق

نسبت به دیگر سنگ های قیمتی، این کریستال، فرکانس آرام و ملایم تری تابش می کند که همین باعث شده برای کسی که در زندگی بدنبال کم کردن سرعتش است، گزینه ایده آلی باشد. خواص تسکین دهنده و کاهش دهنده استرس عقیق، به شما کمک می کند تا با ایجاد هارمونی بین ذهن، جسم و روح تان با انرژی زمین ارتباط بگیرید.

وقتی احساس می کنید که تعادل ندارید، مفهوم کریستال عقیق ارتعاشات نرمی دارد که شما را دوباره کالیبره کرده و مجدداً تنظیم می کند. با محکم شدن شما روی زمین، مفهوم سنگ کریستال عقیق به افزایش احساس تعادل شما کمک می کند. این سنگ به شما کمک می کند تا عمیق تر نفس بکشید و مرکز را پیدا کنید بنابراین با سهولت بیش تری زندگی خواهید کرد.

اگر از اضطراب و استرس رنج می برید، این کریستال یکی از بهترین کریستال هایی است که می توانید برای رسیدن به وضعیت متعادل تر، آرام تر کار کنید. با اینکه ارتعاش کلی خانواده عقیق واقعاً متعادل کننده و آرام بخش اند، اما هر یک از انواع منحصربفرد عقیق انرژی مخصوص به خود را دارد.

تنوع منحصربفرد خانواده کلسدونی، خواص این سنگ شکوفه بخاطر انرژی دعوت کننده ی شروع های جدید شهرت دارد. این کریستال ها با شکوفه درخت گیلاس که درون شان می روید ظاهر می شوند که حس رشد و تحول درونی را منتقل می کند. انواع مختلف عقیق وجود دارد و رنگ و انرژی های شان هم با توجه به نوع، متغیر است.

متعادل کردن زندگی

اگر به انرژی تان مثل باتری نگاه می کنید، پس به اندازه ی دویدن و تهی شدن باتری دارید. برای همین مهم است که انرژی تان را چطور سپری می کنید. بسیاری از ما برای یافتن تعادل درست بین تمام اولویت های مهم زندگی کشمکش زیادی داریم. بین زندگی کاری و شخصی و عشق و خانواده، سیر مشخص و مناسبی وجود دارد. با این کریستال ارتباط برقرار کنید تا به شما کمک کند که کجا باید تمرکز بیش تری صرف کنید.

وقتی احساس پریشانی می کنید هم به سراغ این سنگ بیایید تا به یادتان بیاورد که تعادل کدامیک شما را برای دستیابی به تمام جنبه های زندگی تان یاری می کند. نه تنها تعادل را به زندگی تان می آورد بلکه مفهوم کریستال عقیق به شما کمک می کند تا تشخیص دهید که در سطح عمیق تر، چه چیزی برای شما مهم ترین است.

متمرکز شدن

سنگ کریستال عقیق بهترین انرژی را برای محکم کردن شما و احساس ثبات -بخصوص موقعی که احساس می کنید انرژی تان تحلیل رفته- فراهم می کند. اثر ثبات همان چیزی ست که باعث می شود مفهوم این کریستال چنین انرژی زمینی داشته باشد. چون این سنگ ارتعاشات آرام و مداوم را منتشر می کند شما می توانید از آن برای کالیبره مجدد انرژی و متمرکز شدن استفاده کنید.

بخاطر اثر متمرکز شدن، مفهوم سنگ کریستال عقیق به رهایی از استرس، اضطراب، تنش و سایر ارتعاشات کم نیز کمک می کند.

 

نحوه استفاده از کریستال عقیق

چطور از این کریستال برای متعادل کردن زندگی استفاده کنیم؟

روش موردعلاقه ما برای استفاده از خواص کریستال عقیق برای متعادل کردن زندگی، این است که برنامه کریستالی درست کنیم. با پوشیدن جواهرات کریستال عقیق، حمل کردن سنگ و قرار دادن آن در فضا می توانید برای دستیابی به بالانس در تمام جوانب زندگی تان تلاش کنید.

جمله تأکیدی کریستال عقیق برای تعادل: وقتی برای ارتباط، با این کریستال کار می کنید از این جمله تأکیدی استفاده کنید: من تمام جنبه های زندگی ام را به تعادل می رسانم.

چطور از کریستال عقیق برای متمرکز شدن استفاده کنیم؟

برای متمرکز کردن انرژی، برنامه کریستالی را برای خودتان بسازید که شامل پوشیدن، حمل کردن و قرار دادن آن در محیط تان باشد.

وقتی برای تمرکز بیش تر، با این سنگ کار می کنید، از این جمله تأکیدی استفاده کنید: من متمرکز هستم.

برای استفاده راحت‌تر از خواص شفابخشی این سنگ می‌توان از عصاره آن به صورت اسپری روی پوست استفاده کرد. از این اسپری برای گرفتگی سینوس‌ها و رهایی از افکار منفی مفید است. چند قطعه عقیق را داخل یک کاسه آب معدنی بیندازید، بگذارید چهار تا هشت ساعت زیر نور خورشید یا نور ماه باشد تا انرژی سنگ در آب نفوذ کند و بعد می‌توانید از آب استفاده کنید.

برای افزایش تاثیر سنگ می‌توانید از روغن های خوشبوی گیاهی آرامش‌بخش مثل یاسمن، یلانگ یلانگ و اسطوخودوس هم استفاده کنید یا اگر رایحه ملایم تری می‌خواهید می‌توانید از اسانس‌هایی مانند مرکبات یا نعنای خنک استفاده کنید.

یکی از راههای استفاده از اثرات فوق‌العاده این سنگ استفاده از آن در مدیتیشن است. کافیست در طول مدیتیشن ۲۰ دقیقه به برقراری ارتباط با عقیق اختصاص دهید. سنگ‌ها را در دست خود بگیرید و همانطور که آرام و عمیق نفس می‌کشید از این سنگ بخواهید با قدرت آرامش بخش خود اضطراب ها و نگرانی‌ها را از شما دور کند و به جسم و روحتان تعادل ببخشد.

 

 

.


محصولات مرتبط 
(روی عکس کلیک کنید)

 

گردنبند منشوری چشم ببر

برای خرید بقیه محصولات مرتبط میتوانید نام سنگ را در قسمت سرچ جستجو کنید 

امیدواریم که همیشه زندگیتان پر از عشق باشد

2 نظر در “خواص سنگ عقیق | مرجع جهانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هشت − = 6

هفت روز ضمانت تعویض

۷ روز هفته، ۲۴ ساعته

امکان تحویل اکسپرس

ضمانت اصل بودن کالا

درباره ما
مانا جم تولید کننده انواع سنگ ها و جواهرات دست ساز شفابخش با ترکیبی از خواص سنگ ها و کریستال های قیمتی و نیمه قیمتی با هدف کمک به رسیدن به نتایج دلخواه شما می باشد.

جواهرات و سنگ های شفابخش
“ طبيعت ” يک سفره ی گشوده ولی ناشناخته است و تلاش هاي انسان هنوز نتوانسته به اعماق اين مائده ی گسترده پي ببرد. برای حفظ سلامتی و کسب نيروی حيات در بدن، بهترين و ایمن ترین روش استفاده از عناصر و اجزاء موجود در طبيعت مي باشد؛ زيرا اين عناصر طبيعي و خدادادی منبع حيات و زندگی براي بشر محسوب می شوند. در “ شفابخشی با سنگ ها ” از خواص و اثرات شفابخش سنگ ها و کریستال ها، برای شفابخشی و حفظ سلامتی استفاده می شود.

کریستال شاپ مانا جم را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

سبد خرید

حراج آخر سال ماناجم را از دست ندهید تخفیف تا 50 درصد!!!!

خانه
فروشگاه