خواص سنگ آزوریت

آزوریت؛ کریستال جادوکننده

آزوریت، اسمش را از کلمه ی آزور ” Azur ” به معنی آبی گرفته است. آزوریت را معمولاً سنگ بهشت هم می نامند چون کمک می کند تا به خودِ بهشتی مان نزدیک شویم. این باور هست که این سنگ، قابلیت معنوی را بیدار کرده و کمک می کند تا راهنمای بصیرت و معنویت را بشناسیم. اضطراب ذهنی را آرام می کند، ذهن تان را شفاف می کند و از انرژی های مسدود رها می سازد.

 

معرفی سنگ آزوریت

آزوریت در دنیای سنگ های قیمتی، کریستالی است که خیلی مورد توجه قرار گرفته همچنین بخاطر رنگ آبی جذابش مشهور است و در طول هزاران سال، از طریق واکنش های بین مس، هیدروژن، کربنات و اکسیژن تکامل یافته است. آزوریت، سایه های مختلف آبی را برجسته می کند که از ذوب آن با مالاکیت (یا اونیکس سبز، ماده معدنی خیلی نزدیک به آن که تقریباً همان ترکیب شیمیایی را دارد) به وجود می آید.

در شفابخشی کریستال ها، وقتی بهبود خلاقیت و حکمت درونی مدنظر باشد، آزوریت یک گوهر ارزشمند تلقی می شود چون چاکرای چشم سوم را پاکسازی و فعال می کند.

برای اینکه از تمام خواص شفابخشی آزوریت استفاده کنید، آن را در محل کارتان قرار دهید تا همیشه در معرض انرژی پرقدرت آن قرار بگیرید چون خلاقیت را تحریک کرده

و بصیرت را تقویت می کند. سنگ آزوریت برای استفاده به عنوان کمک آموزشی یا در طول کار در کارگاه بهترین انتخاب است. قبل از اینکه شروع به کار روی پروژه ای کنید، به مدت بیست دقیقه به آرامی با سنگ بنشینید تا از انرژی الهامبخش آن بهره مند شوید.

طبق سنت مدیتیشن ذِن باید به سنگ خیره شوید و به هر فکر و حسی که از درون تان برمی خیزد توجه کنید. اگر می خواهید هر نکته ای را که بعداً ممکن است به دردتان بخورد یادداشت کنید، دفتر یادداشتی را کنارتان بگذارید. بعد خیلی آرام اجازه دهید که آن احساسات و افکار از شما دور شوند و شروع به عمیق نفس کشیدن کنید ، در حین دم همه مثبت ها را جذب کنید و در بازدم منفی ها را دفع کنید.

سنگ راف آزوریت

 

مفهوم کریستال آزوریت

اگر در ارتباطات خود مشکل دارید، ترکیب آزوریت و مالاکیت برای متعادل کردن چاکرای قلب و چاکرای گلو خیلی عالی است. برای اینکه از همه خواص شفابخشی آزوریت استفاده کنید، فضایی آرام و به دوز از آشفتگی ایجاد کنید. بدن تان را در یک وضعیت راحت قرار دهید، سنگ را روی گلو یا بالای سرتان بگذارید و اجازه دهید تا انرژی آن با شما ارتباط بگیرد.

خصوصیات شفابخش آزوریت

اگر مشکل عدم تمرکز دارید مفهوم و شفابخشی کریستال آزوریت  برای کمک به شما آماده است، زیرا بصیرت و آگاهی روح را افزایش می دهد و ذهن را از آوارهای روانی منفی و الگوهای رفتاری که دیگر به شما کمکی نمی کنند، پاک می کند.

برای اینکه با این ترکیب مواد معدنی خاص تعادل را حفظ کنید سنگ را در دست چپ تان بگیرید و ببینید در مقابل پوست تان چه حسی ایجاد می کند. بعضی از چیزهایی که باید دقت کنید، دمای آن است و اینکه آیا ارتعاش دارد یا خیر.

حالا با دست راست خود سنگ را محکم فشار دهید و اینگونه آیین کامل می شود. در شفابخشی کریستال، نگه داشتن سنگ با این روش، به حفظ تعادل ” یین-  یانگ ” کمک می کند چون دست چپ پذیرنده ی انرژی آن است در حالیکه دست راست متحرک و پرجنب و جوش است.

به آرامی نفس بکشید، چشمان تان را ببندید و نور سفیدی را که کل بدن و روح تان را با آرامش در حال پر کردن است، حس کنید. اگر در طول این جلسه درمانی افکار منفی به ذهن تان خطور می کند خیلی آرام بگذارید خود به خود روح کودکانه تان رها شوند. اگر افکار مضر به سراغ تان می آیند مثل کودکی که توپی را در زمین بازی پرت می کند، آنها را دور بیندازید.

یکی از راه های زیبا برای اینکه بطور مداوم به خواص شفابخش آزوریت دسترسی داشته باشید، این است که جواهرات آزوریت به تن کنید. بدین ترتیب شما با این سنگ مفید همیشه تماس روزانه دارید. هر وقت در خلاقیت تان به مانع برخوردید به دستبندتان خیره شوید یا گردنبندتان را با دست لمس کنید و امواج الهامبخش این سنگ زیبا و کمیاب را حس کنید.

تجسم کنید که چاکرای چشم سوم (مرکز انرژی مرتبط با آگاهی معنوی و خلاقیت) را پاکسازی کرده و فعال می کند.
مفهوم سنگ آزوریت از کلمه ی آزور گرفته شده که به معنی آبی آسمان است و سایه های جذاب و منحصربفرد رنگ ها را نشان می دهد.

رنگ آبی کبود آن، می تواند روشن تر شود یا وقتی در معرض اشعه ماوراء بنفش یا رطوبت زیاد قرار می گیرد به رنگ سبز تغییر می کند (برای همین خیلی مهم است که آن را در جایی خشک دور از نور خورشید نگه داشت). سختیِ آن 3.5 – 4 است برای همین همیشه باید با دقت با آزوریت رفتار کرد.

خواص سنگ آزوریت

مدیتیشن با سنگ آزوریت

در سنت ذن گفته شده که، محیط را برای شفابخشی آماده کنید و با قرار دادن آزوریت روی یک پارچه سفید کنار شمع، تغییر قدرتمندی را شروع کنید. با همان وضعیت نشستن در سنت ذن، برای چند لحظه به سنگ نگاه کنید، این تمرینی است که کمک می کند ذهن تان با تفکر آرام ساکت شود.

تا جایی که می توانید بدون نگاه کردن به جایی دیگر، به سنگ خیره شوید و دقت کنید که این تمرین چه حسی در شما ایجاد می کند. اگر شاگردِ این زندگی هستید، مدیتیشن روزانه با آزوریت یک ابزار مفید برای شماست تا ارتباط تان را با کائنات تقویت کنید. بعد از این جلسه درمانی، احساس توانمندسازی مراکز انرژی تان را حس کنید که آگاهی معنوی به آنها القا شده است.

مشاهده محصولات آزوریت

0 فکر در مورد “ خواص سنگ آزوریت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


+ شش = 15

هفت روز ضمانت تعویض

۷ روز هفته، ۲۴ ساعته

امکان تحویل اکسپرس

ضمانت اصل بودن کالا

سبد خرید فروشگاه

بستن
Scroll To Top