وبلاگ

سنگ ها واقعاً اثرگذارند؟

کریستال ها اثر گذارند؟

بسیاری افراد از ماناجم می پرسند که آیا واقعاً این سنگ ها و کریستال ها تأثیر دارند؟ یا به اصطلاح “جواب می دهند”؟ با اینکه یک سوال صحیحی است، در عین حال یکی از بحث برانگیزترین موضوعات به حساب می آید. با اینکه خود ما و بسیاری افراد شخصاً از مزایای شفابخش سنگ های مختلف بهره مند شده ایم، ولی محققان می گویند که مدرک جدی مبنی بر اینکه سنگ ها اثر قابل توجهی دارند، وجود ندارد.

ولی چیزی که درباره آن مطمئن هستیم این است که تمدن های باستانی از سنگ ها به روش های بسیار متنوع و زیاد استفاده می کردند. نه تنها به عنوان ابزار، بلکه برای هر چیز دیگری- از جمله سایه چشم کلئوپاترا که از لاجورد ساخته شده بود تا بلادستون که جنگجوها به منظور حفاظت در طول جنگ استفاده می کردند- بکار می رفته است. همچنین شونگیت هم یکی از قدیمی ترین سنگ های موجود در قلمروی مواد معدنی ست که از همان آغاز در روی زمین یافت شده است.

سنگ ها به عنوان جعبه جواهرات زیبای طبیعت از انواع مختلف مواد معدنی ساخته شده اند. کوارتز که کوارتز معدنی هم نامیده می شود، از سیلیکون دی اکسید خالص بوجود آمده است. سیلیکون که به گروه بزرگی از موادمعدنی به اسم سیلیکات ها تعلق دارد، از 46.6 درصد اکسیژن و 27.7 درصد سیلیکون ساخته شده است. 90 درصد پوسته زمین را می پوشاند و باعث شده که این دو ماده معدنی رایج ترین عناصر باشند.

با درنظر گرفتن این حقیقت علمی که “ترکیب این عناصر سیلیکون دی اکسید را ایجاد می کند.” باورش سخت است که این جزء معدنی زیاد در پوسته زمین، هیچ ارزش علمی را دارا نباشد.

سنگ های پیزوالکتریک

وقتی می پرسند: سنگ ها جواب می دهند؟ خیلی مهم است که کاربردهای بسیار زیاد کوارتز در تکنولوژی مدرن را درنظر بگیرید. در واقع، این سنگ رایج در دستگاه های الکترونیک، زمان سنجی، ذخیره اطلاعات، دستگاه های لیزر و … بکار می رود. دلیل بکار رفتن کوارتز در تکنولوژی بخاطر اثر پیروالکتریک آن است.

وقتی مولکول های کوارتز متراکم شده یا آشفته می شوند، شارژ الکتریکی ایجاد می کنند. متقابلاً، وقتی جریان الکتریکی از طریق سنگ پیزوالکتریکی مثل کوارتز ایجاد می شود، سنگ به آرامی تغییرشکل می دهد. این نیروی انرژیکی همان چیزی ست که به کوارتز اجازه می دهد عنصر ضروری در بسیاری از مصارف مختلف باشد.

اختراع ساعت و زمان سنج کوارتز

در سال 1927 میلادی، وارن موریسون و هورتون از لابراتورهای تلفن بل اولین ساعت کوارتزی دنیا را اختراع کردند. آنها از سنگ کوارتز برای تنظیم نوسانگر الکترونیکی استفاده کردند که سیگنال زمانی دقیقی را به وجود آورد. همین تکنولوژی بعدها توسط مخترعان توکیو در seiko، شرکتی که استرون- اولین ساعت مچی کوارتزی- را در سال 1969 معرفی کرد، بکار رفت.

بطور اختصاصی تر، انرژی پیزوالکتریک کوارتز -به لطفِ روشی که اتم هایش خودشان را بارها و بارها در الگوی یکنواخت تکرار می کنند- قادر است با دقت شگفت انگیزی زمان را تنظیم کند. در حالیکه سنگ های کوارتز در مقایسه با دیگر سنگ ها، ویژگی های متمایزی دارد قابلیت شان برای تنظیم ساعت و دیگر الکترونیک ها از این تئوری که همه سنگ ها انرژی شفابخش ثابت و قابل اعتماد زمین را تابش می کنند حمایت می کند.

کریستال کوارتز

سنگ کوارتز

دیگر کاربردهای کوارتز

حتی امروز هم، یاد می گیریم که تکنولوژی سنگ به تغییر اطلاعات و دانش در روش های جدید کمک می کند. کوارتز که در تراشه های کامپیوتر استفاده شده، می تواند به ما در ارتباط از طریق تبدیل انرژی کمک کند، سوال اساسی که آیا سنگ ها بدردبخور هستند؟ امروز به سوال پیچیده تری تبدیل شده است. و به اینجا می رسد که: آنها چطور بر افکار ما اثر می گذارند و زندگی مان را در سطح ارتعاشی ظریف تغییر می دهند؟

سوال پایه ای آیا سنگ ها بدردبخور هستند، موضوعی بود که مارسل وگل، دانشمند مشهور از IBM، مطالعه طولانی مدتی بر روی آن انجام داد. این تحقیق خیلی ساده شروع شده بود. او سنگ ها را مشاهده کرد که در زیر میکروسکوپ رشد می کنند. بعد اتفاقی جالبی افتاد. او متوجه شد که سنگ جامد شروع کرد به تغییرشکل دادن به هر چیزی که او در آن زمان فکر می کرد. این پدیده کمیاب اولین مدرک علمی بود که افکار می توانند به واقعیت تبدیل شوند. به عبارت دیگر، عمل متافیزیکی ذهن این قدرت را داشت که خودش را به شکل فیزیکی متجلی سازد.

نمونه دیگر، تحقیق دکتر اموتو است که به اثر انرژی روی آب می پردازد. در این بررسی، حقیقت طرف او را گرفت، مخصوصاً با درنظر گرفتن اینکه بدن انسان از 70 تا 80 درصد سیلیکون دی اکسید و آب بوجود آمده است. و چون کوارتز هم از سیلیکون دی اکسید و آب ساخته شده، این ماه معدنی را به هندسی شش ضلعی مشابه درمی آورد. وگل متوجه شد که پیوندهای ایجاد کردنی و جدا شدنی مداوم بین کولکول ها وجود دارد که ارتعاشاتی را درون سنگ ایجاد کرده و به فرکانس های شان اجازه می دهد که انرژی ذهنی درون آن را متحرک سازند.

البرت انیشتین، بر وجود ارتعاشات در کل زندگی -از جمله صدا و افکار- اعتقاد راسخ داشت. او این تئوری را داد: هر چیزی که در زندگی شخص متجلی می شود با ارتعاشات افکارشان همخوانی دارد.

وقتی می پرسند آیا سنگ  ها بدردبخورند؟ ما در ماناجم سریعاً جواب می دهیم: بله برای ما جواب می دهد. من وقتی به زیبایی و درخشش طبیعی آنها نگاه می کنم احساس خوبی بدست می آورم. آنها را در کل فضای خانه قرار می دهم تا بطور مداوم یادم بیاورد که با تنوع زیبا و معجزه آسای زمین احاطه شده ام و هر روز چطور خوش شانسم که شاهد این دنیای جذاب هستم. سنگ ها خیلی روش کار ساده ای دارند. وقتی در دستانم می گیرم و نفس می کشم، احساس امنیت و اتصال به زمین را تجربه می کنم.

پوشیدن جواهرات سنگی روش ساده دیگری ست که دسترسی مداوم به انرژی محافظت کننده و اتصال دهنده به زمین را آسان می کند. علاوه براین، سنگ ها بخاطر مسدود کردن و جذب اثرات مضر اشعه الکترومغناطیس هم شهرت دارند. برای همین بسیاری از ما آنها را در کنار دستگاه های الکترونیکی مثل تلویزیون، لپتاپ و گوشی های هوشمند قرار می دهیم.

همچنین من از سنگ ها برای بهتر شدن تمرین های شفابخشی روزانه مثل یوگا و مدیتیشن استفاده می کنم. اثرات اتصال دهنده به زمین سنگ ها، به تمرکز و تثبیت ذهنم کمک می کنند و باعث می شوند از مزایای شفابخش روزانه نهایت بهره را ببرم.

آیا کریستال ها اثر گذارند؟

سنگ ها و کریستال ها چطور اثر می گذارند؟

قلمروی موادمعدنی به انداز خود زندگی، وسیع و پیچیده است که باعث می شود هنر شفابخشی سنگ ، هم ساده و هم درهم باشد. قدرت شفابخشی سنگ ها می تواند ابزار مفیدی برای توانمندسازی، تعادل و روشنگری باشد. ولی مهم ترین نکته موقع شروع سیر سنگی تان، اثرات قدرتمندی است که بر باورها و ذهن شما دارد. اگر واقعاً احساس کنید که سنگ ها در سطح انرژیکی به شما کمک می کنند، پس بله. قطعاً به شما نتیجه خواهند داد.

ولی اگر ذهن تان با توجه به این نکته که هیچ مدرک علمی بر اثرات شفابخش سنگ ها وجود ندارد، حرف می زند، پس احتمالاً سنگ ها بدرد شما نخواهند خورد. ولی چیزی که قطع به یقین می دانیم این است که کوارتز، قابلیت بزرگنمایی و تقویت افکار ما را دارد، به همین دلیل مهم است: همیشه هشیار باشید که افکارتان در جایی قرار بگیرند که با خواسته های حقیقی قلب و روح شما همسو باشند.

هر یک از سنگ ها مفاهیم و خصوصیات شفابخش منحصربفرد خودش را داراست، ولی پیام اصلی همه این سنگ ها راجع به شکیبایی ست. زمان می برد تا سنگ ها نتیجه بدهند. از این زاویه به آن فکر کنید: اگر رژیم غذایی شروع کنید، نمی توانید این انتظار را داشته باشید که ظرف 2 الی 3 روز نتیجه بگیرید. درباره سنگ ها هم همین امر صدق می کند.

شفابخشی سنگ یک فرآیند آرام است، مسیری ست که زمان و تلاش می طلبد. هر روزتان متفاوت خواهد بود. ولی این اتفاق خوبی ست چون زندگی تان را به ماجراجوییِ هیجان انگیز تبدیل می کند. همه ما روی این سیاره زمین حضور داریم تا یاد بگیریم، رشد کنیم و تکامل بیابیم. پس محکم به آنها بچسبید و بنشینید. نفس های عمیق بکشید، ارتباط بگیرید و گوش بسپارید.

منشور های طبیعی کوارتز

منشور های طبیعی کوارتز

7 سنگ شفابخش برای تازه کارها

با صدها سنگ مختلف در قلمروی موادمعدنی (و تعداد بیش تری که روزانه در حال کشف شدن هستند)، انتخاب بهترین سنگ مطابق با نیازتان، می تواند گیج کننده باشد مخصوصاً برای تازه کارها! یک راه ساده برای شروع این است که این سنگ های محبوب را در اولین کالکشن خود جای دهید. هر یک از اینها انرژی مناسبی در ارتباط با هفت چاکرای مختلف بدن دارد. چاکراها مراکز انرژی هستند که از بلای سر تا به پایین بدن قرار گرفته اند.

توصیه می کنیم که به آرامی بنشینید و سنگ را در دستان خود نگه دارید، و بدین روش با هر یک از سنگ ها ارتباط برقرار کنید. فقط کافی ست با انرژی آن بنشینید و ببینید هر چه عمیق تر نفس می کشید و اجازه می دهید انرژی شفابخش آن در سراسر بدن شما جاری شود، سنگ در شما چه حسی ایجاد می کند.

برای پاکسازی عمیق تر سراسر چاکراها، چیدمان شفابخش را با سنگ هایی که در این بخش معرفی می کنیم، امتحان کنید. می توانید اینکار را با دراز کشیدن روی تشک یوگا در محیطی ساکت انجام دهید. هر یک از سنگ ها را روی چاکرای مربوطه قرار دهید و بگذارید شفا آغاز شود.

1- کوارتز شفاف

با انرژی تصفیه کننده و ملایم خود قطعه ای ضروری برای تک تک کالکشن هاست. به باز شدن و فعالسازی چاکرای تاجی -مرکز انرژی که به رشد معنوی و ارتباط ما با هشیاری برتر مربوط است- کمک می کند. برای اهداف شفابخشی، کوارتز خام یا جلایافته را روی پیشانی خود و کوارتز منشوری را روی زمین در بالای سرتان قرار دهید. اجازه دهید انرژی آن ذهن شما را تصفیه کرده و روح متعادل و شفافیت را به شما هدیه دهد.

2- آمتیست

سنگ محبوب دیگر هم برای تازه کارها و هم برای کارشناسان آمتیست است که از چاکرای چشم سوم پشتیبانی می کند. چاکرای چشم سوم مرکز انرژی است که دقیقاً بالای ابروها قرار دارد. این چاکرا از بصیرت و درک نفس حمایت کرده و دسترسی به خردی که از قبل در شما جریان یافته را مقدور می سازد. به عنوان بخشی از پاکسازی چاکرا، سنگ آمتیست خام یا جلایافته را در مرکز پیشانی قرار دهید و انرژی آرامبخش آن را حس کنید که روح تان را با آرامش و هارمونی مملو می سازد.

3- آنجلیت

با فرکانس های آرام و شفابخش آنجلیت بر بال های فرشتگان محافظ شخصی تان به پرواز درآیید. آنجلیت سنگ چاکرای گلو است که ارتباط عاشقانه با خودتان و دیگران را تشویق می کند. در طول جلسه شفابخشی، سنگ آنجلیت را دقیقاً بالای استخوان ترقوه روی گلو قرار دهید. با انرژی آن ارتباط بگیرید تا به ایجاد زندگی صادقانه و حقیقی کمک کند.

4- رز کوارتز

عشق در همه نوع، قوی ترین دوا در کل کائنات است. و از آنجایی که رز کوارتز هم سنگ عشق بی قید و شرط است، جای تعجب نیست که یکی از محبوب ترین سنگ های چاکرای قلب باشد. سنگ رز کوارتز روی سینه خود قرار دهید و گرما و همدلی را که از شما ساطع می شود را حس کنید. چرا که قلب تان به سوی تمام نوع های عشق -از عشق به خود گرفته تا عشق به دیگران و کل دنیا- باز می شود.

5- سیترین

با چاکرای شبکه خورشیدی ارتباط دارد. این چاکرا مرکز انرژی است که شهامت و خلاقیت را ترتیب می دهد. سیترین سنگ شگفت انگیزی ست که به تجلی یافتن همه تلاش های خلاقانه تان سبب می شود. برای این چیدمان شفابخش، سنگ سیترین را نزدیک ناف قرار داده و با انرژی آن ارتباط بگیرید تا ایده های هیجان انگیزی را که در اعماق روح تان پنهان شده اند را آزاد کند.

6- چشم ببر

سنگ قدرتمندی است که بخاطر خواص شفابخشی که باعث انگیزه و تمرکز می شود شهرت دارد. این سنگ در فعالسازی چاکرا خاجی یا ساکرال به خوبی عمل می کند. این چاکرا با خلاقیت و توانمندسازی ارتباط دارد برای همین سنگ چشم ببر را به بهترین سنگ تبدیل می کند تا در پاکسازی چاکرا دربر بگیرید. سنگ را روی پایین شکم قرار دهید و اجازه دهید انرژی آن مانع جریان اشتیاق و خلاقیت شما را از بین ببرد.

7- کوارتز دودی

در مرحله آخر این جلسه شفابخشی، کوارتز دودی بهترین سنگ برای اتصال با زمین و پاکسازی چاکرای ریشه است. این مرکز انرژی با قوای فیزیکی و امنیت ارتباط دارد بنابراین وقتی شما از این بخش بدن حمایت می کنید احساس امنیت و اتصال به زمین را تجربه خواهید کرد. قطعه ای از کوارتز دودی جلایافته یا منشوری را در زیر پاهای تان قرار دهید و با فرکانس های تثبیت کننده و اتصال دهنده به زمین ارتباط بگیرید.

کریستال های شفابخش

روش دیگر برای انتخاب بهترین سنگ ها

با اینکه این هفت سنگ برای هر نوع کالکشنی به بهترین شکل عمل می کنند، استفاده از هدف، یک روش مفید دیگر است که کمک می کند بهترین کریستال را با توجه به نیازتان انتخاب کنید. موقع خرید کریستال، دقت کنید که بدون فکر کردن زیاد، کدام سنگ بیش تر چشم تان را به خودش جذب می کند. معمولاً گفته می شود که کریستال شما را انتخاب می کند نه اینکه شما آن را انتخاب کنید. مخصوصاً هر چه بیش تر راجع به خصوصیات شفابخش کریستال ها و مفاهیم شان یاد می گیرید بیش تر به این قضیه پی خواهید برد.
به منظور خرید سنگ از روی بصیرت، توصیه می کنیم که تست سنگ را انجام بدهید. این تست، سنگ های مختلف با اطلاعات دقیق راجع به خصوصیات شفابخش منحصربفرد هر یک از آنها، همچنین به همراه خصوصیات ظاهری شان را به شما ارائه می دهد.

3 نکته برای دریافت بهترین نتایج

پاکسازی و فعالسازی سنگ ها: سنگ ها بطور مداوم انرژی های اطراف شان را جذب کرده و آن را به بیرون تابش می کنند. به همین دلیل ضروری است که فرکانس های آنها را پاکسازی شده و فعالسازی کرده حفظ کنید. روش ساده برای انجام اینکار استفاده از ابزارهای پاکسازی مثل مریم گلی و پالوسانتو است.

همچنین می توانید سنگ های تان را روی سلنیت قرار دهید که در بین کالکشن سنگ های تان جلوه مینیمال و خاصی را ایجاد می کند. سلنیت یکی از سنگ هایی است که بهترین خصوصیت پاکسازی و تصفیه کنندگی را داراست. بنابراین فقط کافی ست کریستال را در کنار یا روی این سنگ قرار دهید تا از اثرات شارژکننده قدرتمند آن بهره جویید.

علاوه براین، می توانید از قدرتی که چرخه ماهانه و روزانه زمین دارد هم بهره مند شوید. در یک روز آفتابی و روشن سنگ های خود را در زیر نور کامل آفتاب به مدت چند ساعت قرار دهید تا انرژی آن را بطور طبیعی فعالسازی کرده و شارژ مجدد کند. در طول ماه کامل، سنگ ها را بیرون در زیر آسمان پرستاره قرار دهید و اجازه دهید فرکانس های شان از اثرات قدرتمند نور ماه برخوردار شوند.

تنظیم هدف: دقیقاً مثل انرژی کوارتز که قابلیت برنامه ریزی ساعت را دارد، شما می توانید سنگ تان را با هدف خاصی که با اهداف معنوی تان همسو باشد تنظیم کنید. یک روش برای انجام آن یادگیری راجع به مفهوم و خواص شفابخش سنگ های مختلف است که به شما کمک می کند بهترین اهداف را برای هر قطعه در کالکشن تان تعیین کنید.

کار کردن با سنگ در هر روز: اینکه بیش ترین بهره را از سنگ شفابخش بدست بیاورید مستلزم زمان، تلاش و تمرین است. دقیقاً مثل زندگی که در تمام تفاوت های ظریف خود هیجان انگیز و شگفت انگیز است، مسیر شفابخشی با کریستال نیز چنین است. تک تک روزها با چالش های جدید و پیروزی های شگفت آور همراه است برای همین داشتن سنگ در روتین سلامتی روزانه مان قلب و روح ما را در طول مسیر حمایت کرده و غنی می سازد.

چقدر زمان می برد تا نتیجه بدهد؟

کم پیش نمی آید پچ پچ های بی پایان ذهن را تجربه کنیم. همان چیزی که می تواند فرکانس های سنگ ها و اثرات شفابخش شان را مسدود کند. ولی اگر یاد بگیرید که چطور باید ذهن را از طریق مدیتیشن، تمرین نفس و حرکت (مخصوصاً با دریافت کمک از سنگ ها) آموزش داد، این قابلیت را بدست می آورید که شکیبایی موردنیازتان را ایجاد کنید تا همیشه بهترین افکاری را که واقعاً به رشد و ارتقای معنوی شما کمک می کنند انتخاب کنید.

کائنات به طرز شگفت انگیزی پیچیده و اعجاب انگیز است. چیزهای زیادی هست که همچنان به شکل راز باقی مانده اند و منتظرند کشف شوند. از بسیاری جهات، ما انسان ها به علم شباهت داریم. تک تک ما همچنان چیزهایی زیادی برای یاد گرفتن داریم و با کمک و حمایت سنگ ها و دیگر روش های شفا، به رشد و تکامل خود ادامه می دهیم.


محصولات مرتبط

(روی عکس کلیک کنید)

هرم لاجورد

هرم لاجورد


برای خرید بقیه محصولات مرتبط میتوانید نام سنگ را در قسمت سرچ جستجو کنید 

امیدواریم که همیشه زندگیتان پر از عشق باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− دو = 3

هفت روز ضمانت تعویض

۷ روز هفته، ۲۴ ساعته

امکان تحویل اکسپرس

ضمانت اصل بودن کالا

درباره ما
مانا جم تولید کننده انواع سنگ ها و جواهرات دست ساز شفابخش با ترکیبی از خواص سنگ ها و کریستال های قیمتی و نیمه قیمتی با هدف کمک به رسیدن به نتایج دلخواه شما می باشد.

جواهرات و سنگ های شفابخش
“ طبيعت ” يک سفره ی گشوده ولی ناشناخته است و تلاش هاي انسان هنوز نتوانسته به اعماق اين مائده ی گسترده پي ببرد. برای حفظ سلامتی و کسب نيروی حيات در بدن، بهترين و ایمن ترین روش استفاده از عناصر و اجزاء موجود در طبيعت مي باشد؛ زيرا اين عناصر طبيعي و خدادادی منبع حيات و زندگی براي بشر محسوب می شوند. در “ شفابخشی با سنگ ها ” از خواص و اثرات شفابخش سنگ ها و کریستال ها، برای شفابخشی و حفظ سلامتی استفاده می شود.

کریستال شاپ مانا جم را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

سبد خرید

تخفیف دستبند های مانا جم را از دست ندهید!!

خانه
فروشگاه